Aktualności

Pożeganie

W czerwcu minął kolejny rok formacji naszej Wspólnoty – pierwszy i ostatni, w którym pełniłem funkcję Prezesa Służby Liturgicznej. Przy ołtarzu posługiwałem nieprzerwanie przez 17 lat widząc, jak parafia oraz nasza Wspólnota zmienia się i rozwija. Ten stosunkowo długi staż pozwolił mi również na obiektywną ocenę tego, co działo się w roku minionym. Jest mi bardzo przykro, gdyż nigdy nawet nie wyobrażałem sobie, że kiedykolwiek przyjdzie mi „współpracować” w zakrystii w tak trudnej i niezręcznej atmosferze. Decyzję o odejściu z LSO podjąłem 18 czerwca, po ostatniej zbiórce lektorskiej, ale w praktyce urząd swój pełniłem jeszcze przez pewien czas po obozie ministranckim, ponieważ wiele było spraw, które musiały zostać doprowadzone do końca i domknięte. Rada została rozwiązana 12 lipca, po zakończeniu wszystkich otwartych spraw.

W związku z chwilowym brakiem następcy, wszystko miało spocząć na rękach ks. Pawła. Jednakże, decyzją władz Archidiecezji Warszawskiej ks. Paweł od 25 sierpnia b.r. rozpoczyna swoją posługę jako wikariusz parafii pw. Św. Ojca Pio na Kabatach. Decyzja o tym zapadła dwa dni temu, w środę 16 sierpnia. Brak informacji o tym, który z księży będzie teraz opiekunem Służby Liturgicznej. Z tego względu wszystkie materiały, dane elektroniczne oraz fundusze zostaną przekazane ks. Proboszczowi. Na niedzielnych ogłoszeniach zostanie podany termin mszy pożegnalnej w intencji ks. Pawła. Wszelkie informacje o działalności LSO oraz najbliższych planach z całą pewnością pojawią się na tablicy w zakrystii.

Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy prze te wszystkie lata dawali mi siłę i motywację do dalszego działania, którzy angażowali się we wspólne dzieło przybliżania młodych ludzi do Boga i Kościoła. Cieszę się, że mogłem przez tyle lat z radością posługiwać przy Ołtarzu Pana, czynnie uczestniczyć w życiu Wspólnoty i systematycznie ubogacać swoje życie duchowe. Wraz z ks. Pawłem prosimy o Waszą modlitwę. Szczęść Boże!

Łukasz Zaklika