AktualnościWyjazdy

Zmiany personalne w parafii Bogurodzicy 2022 [aktualizacja sierpień]

Decyzje personalne okazały się w tym roku unikalne w historii naszej parafii. Decyzją ks. kardynała Bogurodzicę opuszczają bowiem wszyscy dotychczasowi wikariusze. [aktualizacja 25/08/2022]

Ks. Jacek Robak, dotychczasowy wikariusz parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii Świętego Szczepana w Raszynie, w dekanacie raszyńskim.

Ks. Piotr Kłaput, dotychczasowy wikariusz parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, w dekanacie grójeckim.

Ks. Grzegorz Mazur, dotychczasowy wikariusz parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dekanacie żoliborskim powraca do swojej wspólnoty zakonnej (OP – przyp. red) i opuszcza Archidiecezję Warszawską.

Ks. Adam Gorlewski, dotychczasowy rezydent w parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, i skierowany jako duszpasterz akademicki do posługi w kościele Świętej Anny w Warszawie, w tym samym dekanacie mianowany wikariuszem parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dekanacie wolskim.

Na ich miejsce przychodzą:

Ks. Łukasz Mroczek, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dekanacie piaseczyńskim, mianowany wikariuszem parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.

Ks. Łukasz Szlak, dotychczasowy wikariusz parafii Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie, w dekanacie pruszkowskim, mianowany wikariuszem parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.

Ks. Maciej Ziembicki, dotychczasowy wikariusz parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.

Ks. Stanisław Szlassa, dotychczasowy wikariusz parafii Świętych Wyznawców Rafała i Alberta w Warszawie, w dekanacie żoliborskim, mianowany rezydentem w parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.

źr https://archwwa.pl/aktualnosci/translokaty-2022-zmiany-personalne-duchowienstwa-archidiecezji-w-warszawskiej-aktualizacja/