Aktualności

Ogłoszenia dla rodziców kandydatów i ministrantów

23 marca – piątek

 • O 19.30 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Chętnych do posługi zapraszamy najpóźniej na godz. 19.15 do zakrystii. Oczywiście pod komże założymy kurtki. Za obecność +20 pkt.

24 marca – sobota

 • Zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 9. Kończymy wcześniej, o 9.45. 
 • Od godz. 10 w salce ministranckiej (wejście od strony parkingu) nalewamy wodę [jeszcze nie] święconą. Nalewamy tak długo jak sił nam starczy, ale nie dłużej niż do 13. Za pomoc przy nalewaniu można dostać +25 pkt. 
 • Po wieczornej mszy o 19 próba liturgiczna dla bielanek, które chciałyby uczestniczyć w Triduum. 

25 marca – Niedziela Palmowa

 • Cały dzień będziemy rozprowadzać palemki. Lista stanowisk oraz krótka instrukcja znajduje się na naszej stronie internetowej w aktualnościach. Raz jeszcze proszę tych, którzy się jeszcze nie zapisali lub nie zgłosili, że ich nie będzie, aby wysłali SMS do Michała. Najbardziej zależy nam na obstawieniu godzin między 8 a 12.30. Pragnę zaznaczyć, że sprzedaż palem, to nie tylko główny dochód do naszego letniego obozu, ale również nasza misja – aby zaopatrzyć parafian w tradycyjny element tego dnia. Warto zatem mieć w tym swój udział. 
 • Na każdej mszy będzie dłuższa procesja wejścia – proszę więc o przyjście 15 minut przed rozpoczęciem mszy, aby na spokojnie każdy posługujący mógł się dowiedzieć jak ma iść i co robić. 
 • Podczas rozprowadzania palemek koordynatorzy będą roznosili do stanowisk gorącą herbatę. 
 • Tradycją naszej Wspólnoty jest całodniowe czuwanie przy Ciemnicy  i Grobie Pana Jezusa. W zakrystii będzie wywieszona lista do piątkowego czuwania przy Ciemnicy. Dyżury od 8 do 18, zmiana co pół godziny. Będzie można od razu zapisać się na czuwanie i rozprowadzanie wody święconej w Wielką Sobotę.
 • W ostatnim czasie z uwagi na prace wykończeniowe łącznika z nowym budynkiem została zablokowana szafa ministrancka. Niestety robotnicy nie zabezpieczyli drzwi i szafa została solidnie zapylona. Proszę nie wkładać do środka swoich komeż i pelerynek, a za to zabrać po swoim dyżurze swoją komżę do domu i odświeżyć ją przed Triduum. Szafa będzie sprzątnięta w tym tygodniu, a przynajmniej taki jest plan 🙂

26 marca – Wielki Poniedziałek

 • Próba kandydatów, ministrantów i lektorów przed liturgią Wielkiego Czwartku rozpocznie się punktualnie o 20.00 i potrwa mniej więcej godzinę zegarową. Podczas próby zostaną rozpisane funkcje dla ministrantów. Przypominam, że nieobecność na próbie dyskwalifikuje z posługi podczas Wielkiego Czwartku. Niestety wszyscy prowadzący pracują w czwartek, więc jest to jedyny termin do zorganizowania próby.

27 marca – Wielki Wtorek

 • Brak zbiórki grupy I.

28 marca – Wielka Środa

 • Brak zbiórki dla grup II i IV.
 • Brak hali sportowej.
 • O 20 rozpocznie się próba lektorów przed Wielkim Piątkiem. Jeśli któryś z ministrantów nie przyszedł na próbę w poniedziałek, ale chciałby służyć w Wielki Czwartek, to może przyjść na środową próbę, aby przećwiczyć podstawowe poruszanie się po prezbiterium w tym dniu (będzie mógł służyć w Wielki Czwartek, ale nie otrzyma żadnej funkcji – funkcje będą rozdane na próbie w poniedziałek).

29 marca – Wielki Czwartek

 • Posługujący przychodzą najpóźniej o 18.30 do zakrystii. Msza rozpocznie się o 19.
 • Na tej oraz na każdej kolejnej liturgii Triduum obowiązuje właściwy strój (jak z resztą w każdy inny dzień roku…). Jeśli ktoś przyjdzie w trampkach albo adidasach zostanie odesłany do domu lub na kościół. 
 • Proszę nie zapomnieć przynieść z domu odświeżonej komży!

30 marca – Wielki Piątek

 • Próba liturgiczna do wieczornej liturgii odbędzie się o godz. 9.00. Może potrwać do półtorej godziny – długość zależy od zdyscyplinowania chłopaków. Jest baaardzo dużo funkcji w tym dniu. 
 • Po próbie nalewamy wodę święconą w salce. 
 • Od 8 do 18 członkowie Służby Liturgicznej będą zgodnie z wyznaczonymi dyżurami czuwać po 30 minut w Ciemnicy. Tabela do zapisów będzie dostępna od Niedzieli Palmowej.
 • Oczywiście zbiórka grupy III nie odbędzie się. 
 • Liturgia rozpocznie się o 19.00, zatem w zakrystii widzimy się najpóźniej o 18.30. Służą tylko ci, którzy byli na próbie. 

31 marca – Wielka Sobota

 • Próba dla ministrantów o 9.00 – w tym dniu znowu dużo funkcji.
 • Próba lektorów 11.00.
 • Od 8 do 17 czuwamy przy Grobie oraz sprzedajmy wodę przy wyjściu z kościoła. Dyżury co pół godziny, ale oczywiście można zostać dłużej. 
 • Wigilia Paschalna rozpocznie się o 20. Spotykamy się w zakrystii najpóźniej o 19.30. Powtarzam – najpóźniej. 
 • Dla przypomnienia – Wigilia Paschalna jest pierwszą mszą okresu Wielkanocnego. Obecność na niej zwalnia z obowiązku uczestnictwa na mszy 1 kwietnia. 

1 kwietnia – Wielkanoc

 • Rezurekcja rozpocznie się procesją o godz. 6 rano. Spotykamy się najpóźniej o 5.30 – jest bardzo dużo do wytłumaczenia. Przed tą liturgią nie ma próby – należy mieć uszy i oczy szeroko otwarte i stosować się do zaleceń ceremoniarzy. 

2 kwietnia – Poniedziałek Oktawy Wielkanocy

 • Msze według porządku niedzielnego. 

W czasie Oktawy nie będzie zbiórek ministranckich. Przez cały tydzień codziennie o 18 będzie procesja związana z obchodami Oktawy – zapraszam do uczestnictwa.

Najwytrwalszym dziękuję za uwagę! 🙂