AktualnościWyjazdy

Obóz ministrancki Poronin 2016

Po ciężkim roku pracy, nauki i obowiązków, zgodnie z wieloletnim zwyczajem Liturgiczna Służba Ołtarza wybrała się na letni wakacyjny obóz. W tym roku naszym celem był Poronin, gdzie gościliśmy u Pani Zofii Malaciny, która z wielką serdecznością i gościną przyjęła ministrantów i kandydatów w swoje progi.

Pogoda okazała się dosyć kapryśna, ale mimo deszczu i mgły nikt nie rezygnował ze wspólnych wycieczek. W ciągu tygodnia spędzonego w Poroninie odwiedziliśmy  m.in górskie sanktuarium na Wiktorówkach, Wielką Krokiew, przeszliśmy całą Dolinę Białego i Strążyską wraz z Sarnią Skałką, a także spłynęliśmy pienińskim Dunajcem. Na koniec zostawiliśmy zakopańskie sanktuarium na Krzeptówkach, a całość wyjazdu podsumował towarzyski mecz Polska – Ukraina, który rozegraliśmy ze spotkaną w Poroninie grupą zza wschodniej granicy. Najwytrwalsi uczestnicy obozu dostali liczne dyplomy i nagrody, które zostały rozdane na zakończenie obozu.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów, każdy z torbą lokalnie wytworzonych oscypków, które dostaliśmy od Pani Gospodyni.

Nie można zapomnieć o najważniejszym fakcie tego wyjazdu. Nie doszedłby on do skutku, gdyby nie wsparcie, które otrzymaliśmy w minionym roku od naszych parafian. To dzięki Wam wszyscy chętni ministranci i kandydaci mogli zachwycać się  pięknymi krajobrazami i przemierzać górskie szlaki. Dziękujemy za pamięć, dobro i życzliwość, którą nas obdarzacie.

Wszystkim składamy serdeczne Bóg Zapłać i zapewniamy o naszej nieustannej modlitwie w Waszych intencjach.

Wszystkie zdjęcia z wyjazdu można obejrzeć w naszej GALERII.