AktualnościLiturgia

Święcenia prezbiteratu Mateusza i Macieja

W sobotę, 28. maja święcenia prezbiteratu przyjęło dwóch diakonów pochodzących z naszej parafii – ks. Mateusz Milczarek oraz o. Maciej Karpiński  OSPPE.

mat

W Warszawie wraz z ks. Mateuszem święcenia prezbiteratu z rąk kardynała Kazimierza Nycza przyjęło 16 diakonów Archidiecezji Warszawskiej. W tym samym czasie na Jasnej Górze święceń  7 diakonom paulińskim, w tym o. Maciejowi Karpińskiemu, udzielił metropolita częstochowski, abp Wacław Depo.  

mac

 

Parafialna msza prymicyjna ks. Mateusza odbędzie się w 29. maja o godzinie 13:00, natomiast o. Macieja 12. czerwca o 13:00. Na prymicyjnej mszy św. będzie możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa neoprezbitera oraz otrzymania odpustu zupełnego.

Serdecznie gratulujemy i zapewniamy o ciągłej modlitwie, zarówno w intencji ks. Mateusza, o. Macieja, jak i seminarzystów z naszej parafii, którzy wciąż kształcą się w Warszawie (Jan i Szymon), Łodzi (Adam), RPA (Stefan) oraz Stanach Zjednoczonych (Adam).

W ramach życzeń dla naszych neoprezbiterów przytaczamy słowa papieża Benedykta XVI, który tak pisze o posłudze kapłańskiej:

[perfect_quotes id=”909″]

 

mac1

 

mat1

 

 

fot. archidiecezja.warszawa.pl, jasnagora.com